lumigo

Któż z nas nie widział w życiu pięknego lampionu. Pewnie nie ma takich, a okazje do zobaczenia lampionów jak najbardziej są, i to podyktowane okazjonalnie, na przykład wizytami na cmentarzu – to celem uzmysłowienia sobie, jak rozmaity asortyment stanowią właśnie lampiony, w przeróżnej stylistyce. Lampiony jako element dekoracyjny bywają na przykład w ogrodach lub na tarasach, oświetlając w sposób intymny miejsca, a dzięki temu nadając tym miejscom specyficzny i niepowtarzalny klimat. Rzecz jasna lampion nie musi generować światła ze świeczki, jak to się niektórym kojarzy, ale bywają lampiony „napędzane” elektrycznie, lecz nie tracąc nic ze swojego uroku.

Dobry, ładny, estetyczny i gustowny lampion oznacza wspaniale każde miejsce, z którym tylko jest w stanie współtworzyć stylistyczną całość. Jeśli trafi się gdzieś lampion, to zazwyczaj świadczyć może o wcale niezłej wyobraźni właściciela miejsc. Lampiony z metalu, ale i drewna, lub tez z materiałów sztucznych. Nieważne. Tam gdzie pojawia się lampion jest po prostu przytulniej.

Lampiony drewniane

Miejsce gdzie znajduje się piękny drewniany lampion, potrafi być miejscem świetnym. Dotyczy to również właściciela miejsca, bo to w końcu świadczy o czymś, a często o zmyśle dekoracyjnym. Bywają miejsca z lampionami drewnianymi naprawdę niezwykłe, gdzie nastrój przestrzeni ulega niejako załamaniu, przenosząc obserwatora nawet w inny wymiar. Lampiony drewniane bywały i nadal są nieodłącznym towarzyszem najświetniejszych ogrodów Dalekiego Wschodu. Są one tam elementem tradycji dekoracyjnej, więc jeśli lampion drewniany pojawia się u nas, to znaczy, że nieobcy jest również jego właścicielowi zmysł najlepszej filozofii życia, rodem z ksiąg o długowieczności.

Lampiony drewniane są po prostu stworzone do niezwykłego. Czy to w przestrzeni domowej, jak ta okienna, czy też ogrodowej, gdzie zachód Słońca jest oznaczony finezją. Lampion drewniany może oznaczać, a jakże, tradycję z dalekiej przyszłości, szczególnie, jeśli koresponduje z niezwykłością designerską miejsca. Przede wszystkim lampion drewniany jest dobrym pomysłem tarasowym, gdzie może koncentrować niezwykłość biesiad.

Lampiony metalowe

Niekiedy zdarzają się miejsca, którym czegoś brak, i nie wiadomo do końca czego. Może to być miejsce domagające się uwagi, ponieważ jest, zdaje się, nie do końca zagospodarowane. Nie jest to tylko sprawa do podniesienia dla estetów, ale faktycznie zdarzają się takie miejsca, co do których powstaje gdzieś podskórnie estetyczna wątpliwość. Być może brakuje czegoś więcej po prostu, czegoś co podkreśli zastany styl lub przeciwnie – zmieni go, dodając na przykład nastroju czy tez elegancji. Takie właśnie bywają lampiony metalowe, czy to zdobiąc wnętrze, czy ogród, w którym nagle zachciało się przebywać. W końcu tyle mówi się o kinkietach, więc dlaczego odmawiać funkcji metalowym lampionom?

Metalowy lampion może być formą latarni, doskonałym punktem orientacyjnym w topografii stylistycznej salonu, kuchni, bądź wybranego pokoju czy korytarza. Niewątpliwą właściwością lampionów jest szyk dekoracyjny, przenoszący czasem w inną epokę, wcale nie gorszą. Można poczuć wtedy powiew odświeżający dystynkcji.

Lampiony ozdobne

Stosowanie świateł jest bardzo skuteczną metodą rozwiązywania problemów powstałych z nieregularnych kształtów działek lub pokoi. Tam gdzie brakuje rogu, należy zainstalować światło i w ten sposób wypełnić jego brak. Istnieje za pewne więcej niż dziesięć sposobów zastosowania światła, które wiążą się z budowaniem harmonii i równowagi domu. Któż wyobraża sobie więc lepsze rozwiązane niż coś ozdobnego w tym celu. Nie musi być to nic super nowoczesnego, bowiem idealnym rozwiązaniem bywa właśnie styl łamiący konwenans, a do takich może należeć ozdobny lampion lub żyrandol: https://lumigo.pl/rodzaj/zyrandole/

Silne światło jest szczególnie ważne w rejonie drzwi wejściowych. Jeśli korytarz jest ciemny ciasny, powinny w nim cały czas palić się lampy. Dobre światło zawsze przyciąga, przykładem są dobrze oświetlone restauracje i sklepy. Nie jest wcale powiedziane, że lampion ozdobny musi dawać światło słabe. Może być wręcz przeciwnie, że będzie to ostoja blasku na 100%. Zamiast żyrandola na środku i u samej góry, oświetlenie może pochodzić od trzech ozdobnych lampionów w rogach pomieszczenia. Tym bardziej, że oświetlenie narożne powróciło do łask stosunkowo niedawno, więc może być dodatkową atrakcją, nadając pomieszczeniu odpowiedni nastrój.

Lampy łazienkowe

Zabiegi higieniczno – sanitarne. Któż z nas ich nie docenia. Są podstawą godzin porannych i wieczornych, przed pracą i po niej. A nawet w środku dnia. Mycie, golenie, depilacje, prysznic kąpiel. Wszystkie te czynności muszą być właściwie oświetlone, przy czym chcemy się dobrze widzieć i temu służy właściwe oświetlenie łazienkowe. Nie może ono być za słabe, a już znacznie lepiej jeśli jest silne i białe, oddając w lustrach łazienkowych nasz wizerunek dokładnie takim, jakim jest w rzeczywistości. I tak w ten sposób nasuwa się jedna jedyna konkluzja na temat lamp łazienkowych, a taka mianowicie, że lampy łazienkowe muszą odpowiednio ukazywać nasz wizerunek.

Lampy łazienkowe dobierane są w zgodzie ze stylem łazienki. Często to oświetlenie punktowe, w kilku miejscach, czasem w jednym głównym. Natomiast ponowoczesność daje nam gwarancje, że wybór wśród lamp łazienkowych jest wieloraki, a przynajmniej dostateczny, by dobrać odpowiednią lampę, która stanie na wysokości zadania. Jest więc pocieszające, że możemy wybrać w sklepach zawsze coś w sam raz dla siebie.